Kontakt MPRI BIP MPRI
Jesteśmy deweloperem Twojego komfortu.

Mieszkania rynek pierwotny Warszawa

Dzisiejszy rynek nieruchomości jest bardzo nieprzewidywalny – ceny mieszkań są poddawane nieustającej ewaluacji, dlatego bardzo wiele osób, które nie posiadają własnego mieszkania zastanawia się nad jak najszybszym kupnem. Lecz zanim postanowienie „kupię nowe mieszkanie” wejdzie w życie, trzeba starannie przeprowadzić rozeznanie na rynku. My wiemy jedno – Warszawa to idealne miejsce na kupno mieszkania.

Na samym początku należy się zastanowić, jakie mieszkanie będzie dla nas idealne. Możemy przeglądać w ofertach i katalogach mieszkań używanych lub brać pod uwagę rynek pierwotny. O ile to pierwsze rozwiązanie jest bardzo kuszące pod względem ceny początkowej, to może się okazać, że późniejsze naprawy i ukryte wady mogą bardzo boleśnie odchudzić nasz portfel.

Najrozsądniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest dobór mieszkania z pierwszej ręki, od pewnego dewelopera, biorąc pod uwagę rynek pierwotny. Warszawa oferuje wiele możliwości wyboru zarówno mieszkań jak i lokalizacji – a każdy wie, że dobra lokalizacja ma ogromny wpływ na jakość życia, jak również późniejszą ewentualną sprzedaż mieszkania.

Rynek nieruchomości przeżywa ostatnimi czasy swoisty „boom”. Rok 2014 zanotował rekordową sprzedaż mieszkań rynku pierwotnego, prosto od deweloperów, którzy aktywnie uczestniczą w branży i nieustannie poszerzają swoją ofertę, przygotowują nowe inwestycje w oparciu o aktualne trendy i potrzeby swoich klientów. Mieszkania oferowane przez deweloperów kompletnie zdominowały rynek pierwotny w ostatnich latach. Warszawa jest jednym z miast, obok Krakowa, Wrocławia i Gdańska, gdzie udział nowych mieszkań plasuje się w granicach 67-71%. Trzeba przyznać, że oprócz zdecydowanie większej przewagi pod względem ilości mieszkań, również miejsca inwestycji są perfekcyjnie przemyślane. To jasne, że deweloperzy kierują się zasadą dobra lokalizacja – atrakcyjne mieszkanie, a to jest ogromna korzyść dla potencjalnych kupujących.

Aktualnie ceny mieszkań wykazują trend spadkowy, a prognozy wróżą naprawdę dobrą przyszłość oraz coraz niższe ceny. Oczywiście ten trend nie będzie trwał w nieskończoność, dlatego aby trafić prawdziwą okazję trzeba być czujnym i aktywnie szukać ofert planowanych, nowych inwestycji deweloperskich.